Közép-Itália kincsei 2. rész
Esemény időpontja: 2011.12.05
2011-12-05

Láttuk a Bernini tervezte ellipszis alakú díszteret, melyet két oldalról félkör alakban 284 oszlop szegélyez. A tér központjában áll az Egyiptomból Kr. u. 37-ben idehozott vörösgránit obeliszk. A Vatikáni Múzeum felmérhetetlen értékű kincseiről, Michalengelo és Raffaello munkáiról is láttunk képeket.
Ismerkedtünk a római építészet remekével, a Pantheonnal, melynek hengerpalástja kör alakú, 43 m magas és átmérőjű kupolája téglabordás öntött massza, a fényt pedig egy 9 m átmérőjű kerek nyílás biztosítja.
Jártunk Hadrianus Tivoli mellett épült palotájában, annak csodálatos kertjében, megcsodáltuk a gravitációs erővel működő szökőkutakat is.
A Colosseum körüljárása után Assisibe látogattunk, ahol a Szent Ferenc-rend alapítójának szentelt, gótikus templomában és altemplomában Cimbabue és Giotto freskóit is láttuk. Ezután Ravennában a San Vitale székesegyház mozaikjait, köztük I. Justinianus és Theodora császárné mozaikjában és az eredeti padlómozaikban gyönyörködtünk.
Ezek után San Marino történelmi központja, amely a kulturális világörökség része, már csak ráadás volt.
Legfrissebb híreink
- 2025-07-02Lovas izgalmak Kölesden – Jön az V. Kölesdi Lovasnap és Fogathajtó Verseny!
- 2025-05-15Meghívó Falunapra
- 2025-04-05Költészet napi meghívó
- 2025-04-02Április 8-án megnyílik a Kölesdi Postahivatal
- 2025-03-19Meghívó locsolóbálba
- 2025-03-06Meghívó a március 15-i megemlékezésre
- 2025-03-06Meghívó jótékonysági hangversenyre