Modern kommunikáció


Lengyel János főszerkesztő előadásában sok érdekes dologra világított rá. Igen fontos, hogy a kommunikációban az üzenetet úgy kell megfogalmazni, hogy megértsenek bennünket.

Esemény időpontja: 2012.02.27
2012-02-27

Lengyel János főszerkesztő „Modern kommunikáció” címmel tartott előadásában sok érdekes dologra világított rá. Igen fontos, hogy a kommunikációban az üzenetet úgy kell megfogalmazni, hogy megértsenek bennünket.

Bizonyos csatornákról kialakult, hogy úgysem igaz. Sajnos többnyire nem híradót, hanem rémhíradót látunk és tudnunk kell, hogy ez a manipuláció a mai modern kommunikáció nagy része (erre van pénz, van megrendelő) és öntik ránk a rémhíreket, pedig tudni kell, hogy a személyiséget nem lehet negatív hírekre felépíteni, mert az eredmény az lesz, hogy egy idő után nem lesz képes az ember észrevenni a pozitívumokat.
A kommunikáció jellegzetessége, hogy két világot jelent az ember számára. Az egyik az egész létező világ, a másik a mi véleményünk erről a világról.

Szó esett a konfliktusok kommunikációs kezeléséről, arról, hogy milyen nagy baj, ha nem meggyőzni akarjuk a másikat, hanem legyőzni, letaposni, amikor a másiknak védekezni kell, pedig az ember nem védekezésre, hanem együttműködésre termett. Példákat hallottunk a gyermek és szülő, tanuló és tanár, menedzser és beosztott közötti emocionális és racionális kommunikációk variációiról és azok eredményességéről. Hallottunk a verbális és nem verbális kommunikációról, a kommunikáció és őszinteség kapcsolatáról, az igazság jeleiről, annak ellenőrzési lehetőségeiről, a tekintetkommunikációról és a belső kommunikáció fontosságáról.

Előadónk kiemelte, hogy a legfontosabb kommunikáció a beszéd, de nincs időnk rá, pedig ezen nem szabad spórolni, mert csak így értenek meg bennünket.


Eseménynaptár

eseménynaptár nagyban