Acélosné Solymár Magdolna foltvarró céhmester kiállítása


2013. április 13-án Csikné Bányai Mária megnyitó szavaival és a Zönge Népdalkör közeműködésével nyílt Acélosné Solymár Magdolna foltvarró céhmester kiállítása a Közösségi Tér galéria termében.

Esemény időpontja: 2013.04.13
2013-04-13

2013. április 13-án Csikné Bányai Mária megnyitó szavaival és a Zönge Népdalkör közreműködésével nyílt Acélosné Solymár Magdolna foltvarró céhmester kiállítása a Közösségi Tér galéria termében, aki a Magyar Foltvarró Céh titkára, a Szekszárd környéki Foltvarró Egyesület elnöke, az Országos Modern Műhely Csoportjának tagja.


A galérián szereplő darabok mindegyike versenyre, vagy valamilyen alkalomra készült, a földszinten pedig a kölesdi kezdő foltvarró csoport munkáit láthattuk.
A megnyitóból a foltvarrással negyven éve foglalkozó kiállító művész életéből apró részleteket tudtunk meg, de a foltvarrás, azaz petchwork történetét is megismertük, amely tevékenység valószínű egyidős a szövés feltalálásával.

A kínai, egyiptomi leletekről, a keresztes lovagok nyeregtakaróiról, templomi, és főúri zászlókról, lovagi pufajkákról, az ezeken használt steppelésről, díszítő tűzésekről, az udvari bolondok foltmozaik ruháiról egyaránt szó esett.
A jelenkori foltvarrás hazája Anglia, a telepesek a technikát Amerikába vitték, ahol érdekes hagyományok között találjuk a Szabadság-, a Menyasszony-, a Búcsú takarót.

Napjainkban már hazánkban is igen népszerű tevékenység, hiszen fejleszti kézügyességünket, kreativitásunkat, környezetünket díszíthetjük, színesíthetjük, öltözékeket, kiegészítőket készíthetünk, újrahasznosíthatjuk megunt anyagainkat, ruháinkat, varrhatunk gyermekjátékokat, készíthetünk ajándéktárgyakat.