Hittantábor 2026


Kölesden 2026. június 22-26-ig 8. alkalommal rendezett a református egyház hittan tábort.


Esemény időpontja: 2026.06.26
2026-06-27

A református egyház immár 8. alkalommal rendezte meg hittantáborát a Református parókia épületében.
A tábor szervezője és vezetője: Görgey Géza lelkipásztor.

A kölesdi hittantábor sokkal több volt, mint egy hét játékkal, programokkal, napközis ellátással a gyermekek számára.
Igazi missziós munka.

A táborba 9 gyermek jelentkezett és majdnem ugyanannyi felnőtt segítő tevékenykedett.
Voltak, akik mindennapi jelenlétükkel és odaadó munkájukkal támogatták az eseményt,
míg mások a háttérből tettek meg sok mindent a siker érdekében.

Az ebédet az Önkormányzati Kft, a reggelit és vacsorát a segítő felekezeti tagok készítették,
de minden napra jutott valami finomság: sütemény, dinnye, jégkrém, palacsinta, pizza.

A napirend jól illeszkedett a gyermekek életkorához és szükségletihez.
9 órakor érkeztek, reggeli után a templomban igét hallgattak,
a felolvasott igét életkoruknak megfelelően értelmezték, együtt imádkoztak és énekkel dicsőitettek.

Az énektanulást Szabó Pál nyugdíjas evangélikus lelkipásztor vezette és kísérte hangszerrel.

Utána kötetlenebb tevékenységek következtek.
Közös faliképet festettek, mely Dávid és Góliát történetét jelenítette meg,
agyaggal ismerkedtek és dolgoztak kedvükre.

A közös ebéd után egy kicsit pihentek, játszottak majd ismét a templom hűvösében folytatódott a nap.
Minden nap egy novella felolvasására került sor, mely egy-egy ige köré épült utána ének és zene segítette a lelki épülést.

A tábor hagyománya: a kovácsműhely látogatása ahol Dohotszky János vezetésével és irányításával a kovács mesterséggel ismerkedtek és kisebb
vastárgyakat készítettek.

Dr. Szoboszlai Ildikó gyermekorvos az egészségünk megőrzéséről tartott előadást.
A doktornő segítőként is részt vett a táborban így a „prevenció” mindennap jelen volt.

Szerdán óvodások látogatták meg a tábort Szakálosné Marosi Ildikó óvodaigazgató vezetésével.
9 kisgyermek kapcsolódott be a szabad játékba, majd Géza bácsi lován lovagolhattak és Dió kutyával barátkozhattak.
Agyagoztak, festettek és kötetlenül beszélgettek, majd együtt uzsonnáztak a „nagyokkal”.

Pénteken egy hosszabb túrára indult a csapat, az Öreg hegy árnyas ösvényét jártuk végig.
Utána jólesett a vizes játék.

A délután fénypontja a lovaglás volt.
A gyerekek hihetetlenül gyorsan kapcsolódtak össze az állatokkal, főleg a lóval.

Hálás köszönet a gyermekeknek, akik vidámságukkal, aktivitásukkal és szeretetükkel gazdagítottak bennünket, a segítőket, a gyülekezeti tagokat.
Köszönet a lelki pásztoroknak!
Soli Deo gloria! (egyedül Istené a dicsőség)

Kovács Béláné



Eseménynaptár

eseménynaptár nagyban